Meie tegevus

amuurileopard
Amuuri leopard

SA Lutreola tegevus on tihedalt seotud Tallinna loomaaiaga. Loomaaedade üheks põhitegevuseks on liigikaitseprojektides osalemine. Suur osa kaitsetegevustest toimub aga loomade looduslikus elukeskkonnas ehk in situ. Sellele vaatamata toetavad loomaaiad, sh Tallinna loomaaed, ka taolisi projekte. Siiani on SA Lutreola ja loomaaia koostöö keskendunud peamiselt euroopa naaritsa kaitsele, mille üks olulisimaid ettevõtmisi on naaritsa saarelise asurkonna loomine ja selle haldamine Hiiumaal. Kuid me toetame ka mitmete teiste ohustatud liikide kaitset. Labor teeb tihedat koostööd Maailma Looduskaitse Liidu Liigikaitse (IUCN SSC) komisjoniga. Laboril on tihe koostöö ka Maailma Punase Nimistu (IUCN Red List) koostajatega.

Igaühel on võimalus toetada enda valitud liigi kaitset, tehes annetuse SA Lutreola pangakontole, mille leiate lehekülje lõpust, või ostes heategevuslikke tooteid.

Anname oma panuse maailma enimohustatud kaslaste amuuri leopardi ja amuuri tiigri püsimajäämisesse toetades
amuuri leopardi ja tiigri kaitsega tegelevat organisatsiooni WildCats Conservation Alliance (Amur Leopard and Tiger Alliance). Amuuri leopardi populatsioon on tänu suurenenud kaitsemeetmetele ja kaitsealade loomisele tasapisi tõusuteel. 2016. aasta numbrid ütlevad, et Venemaal elab umbes 60-70 amuuri leopardi, Hiinas umbes 10 amuuri leopardi.

amuuri tiiger
Amuuri tiiger

Milleks raha kulub:
£15 on ühe narkoosisüstla hind
£31 eest saab ühe SIM-kaardi rajakaamerale
£120 maksab veterinaari kirurgiakomplekt
£122 maksab talvevorm salaküttide vastu partullijale
£132.30 eest saab 1 x Bushnell rajakaamera ja 8 x Energizer liitiumpatareid
£250 maksab GPS-seade
£255 maksab ööbinokkel
£600 kulub maastikuauto ühe kuu kütuse- ja remondikuludeks
£27,100 maksab patrullauto Toyota Hiace, mudel aastast 2011

ninasarvik
Teravmokk-ninasarvik

Samuti toetame mustade ehk teravmokk-ninasarvikute kaitset Aafrikas rahvusvahelise kaitseorganisatsiooni Save the Rhino kaudu. Ninasarvikute salaküttimine on viimase aastakümne jooksul drastiliselt suurenenud, keskeltläbi tapetakse Lõuna-Aafrikas üks ninasarvik iga 6-7 tunni tagant. 2015. aastal tapeti Lõuna-Aafrikas 1175 ninasarvikut. Alates 2008. aastast on Aafrikas tapetud vähemalt 5940 ninasarvikut. 20. sajandi alguses ulatus sarvikute populatsioon Aasias ja Aafrikas pea 500 000 isendini, tänaseks päevaks on alles jäänud vaid riismed. Selle peamiseks põhjuseks on salaküttimine sarve pärast, millel traditsioonilise rahvameditsiini legendide järgi usutakse olevat kõikvõimsad raviomadused: ravib kõike alates peavalust vähkkasvajani. Mingit teaduslikku tõestust sellele ei ole.

Milleks raha kulub:
£3 maksab pargivalvuri esmaabikomplekt
£10 maksab ninasarviku hooldus päevas
£25 aitab edendada kohalike elanike loodushariduslikke teadmisi

lumeleopard
Lumeleopard

Lumeleopardide kaitset toetame Snow Leopard Trusti kaudu. Neid müstilisi ja kauneid loomi ohustab peamiselt salaküttimine ning toidubaasi vähenemine, kuid lumeleoparde puudutab ka kliimasoojenemine. Nädalas salakütitakse keskmiselt 4-8 irbist.

naarits
Euroopa naarits

Maailma ohustatuima pisikiskja euroopa naaritsa liigikaitseprojekti toetades annad oma panuse Hiiumaa asurkonna hüvanguks. Euroopa naaritsale on saatuslikuks saanud elupaikade vähenemine ning inimese poolt sisse toodud võõrliik ameerika naarits e. mink.

Lendorav

Lendorav on haruldane loom ja jääb kahjuks üha haruldasemaks. Koos saame teda kaitsta! Toodete ostuga annad oma panuse äärmiselt ohustatud lendorava kaitse ja uurimise toetamiseks Eestis!

Oma panuse liigikaitsesse saad anda, tehes sobivas summas annetuse SA LUTREOLA arveldusarvele või soetades heategevuslikke tooteid:

SA LUTREOLA
IBAN: EE692200221012181039

Swedbank
Liivalaia 8
15040 Tallinn
SWIFT: HABAEE2X

Selgitusse märgi palun liik, kelle kaitset soovid toetada (euroopa naarits, ninasarvik, irbis e. lumeleopard, amuuri leopard või tiiger)

Heategevuslikud tooted liigikaitse toetuseks leiad loomaaia meenepoest ja meie veebipoest.

Iga panus on oluline!

Aitäh!

Toetustegevusest 2016. aastal saad lugeda  SA Lutreola kodulehelt.

Toetustegevusest 2017. aastal saad lugeda Tallinna loomaaia ja SA Lutreola kodulehelt.

Rekordilise 2018. aasta tegevuse kohta saab lugeda SA Lutreola kodulehelt ja Tallinna loomaaia kodulehelt.